Економічні дані США трохи перевищили очікування, ринок тимчасово отримав можливість для відпочинку, але неможливо говорити про оптимізм, поки причини корекції не усунені.
Цього тижня відкриття ціни біткоїна становило 80708,21 доларів, закриття — 82562,57 доларів, загальне зростання за тиждень — 2,31%, амплітуда коливань — 10,86%, обсяг торгівлі продовжує знижуватися в порівнянні з минулим тижнем. Ціна біткоїна рухається в рамках низхідного каналу з незначним відскоком.
Дані CPI, опубліковані США, трохи перевищують очікування, а конфлікт між Росією та Україною також отримав нові можливі ознаки завершення, що дало можливість ринку американських акцій та біткоїнів на деякий час перепочити.
Проте, оцінка американського фондового ринку все ще перебуває на стадії зниження, згідно з історичними даними, вона все ще має простір для зниження. Основна причина падіння оцінки — хаос у митній політиці, який може спричинити інфляцію, що, в свою чергу, викликає занепокоєння щодо можливості того, що американська економіка потрапить у стан "стагфляції", ще не зникла. Здається, що основні фігури, які спричинили хаос, не мають наміру зупиняти цю поведінку, а голова Федеральної резервної системи все ще дотримується орієнтованої на дані позиції.
Цей хаос і стан тупикової ситуації ускладнюють зникнення тривог щодо "стагфляції"; чим довше це триватиме, тим більше можливостей для зниження оцінки. Це також причина, чому ми обережно ставимося до відскоку біткоїна в короткостроковій перспективі.
Макроекономічні та фінансові дані
Минулого тижня дані про зайнятість, опубліковані в США, показали, що кількість нових робочих місць у ненавчальних секторах трохи нижча за очікування, а рівень безробіття незначно зріс, що свідчить про ознаки уповільнення на ринку праці, посилило занепокоєння ринку щодо рецесії в американській економіці, що призвело до різкого падіння ринку в умовах паніки.
Цього тижня США опублікували останні дані про CPI: у лютому незкоригований CPI зріс на 2,8% у річному вимірі, що трохи нижче очікуваного рівня 2,9%, попереднє значення становило 3%; у лютому скоригований CPI зріс на 0,2% в порівнянні з попереднім місяцем, очікуваний рівень становив 0,3%, попереднє значення становило 0,5%. Дані про CPI виявилися нижчими за очікування, що певною мірою зменшило паніку, викликану минулотижневими даними про зайнятість, надавши ринку тимчасову можливість для відновлення.
Під впливом різкого падіння минулого тижня та позитивних даних CPI цього тижня, фондовий ринок США тимчасово покращився, відновивши частину своїх втрат, хоча протягом тижня все ще спостерігалося падіння. Індекс Nasdaq все ще залишається нижче 250-денної середньої, тижневе падіння скоротилося до 2,43%; індекс S&P 500 повернувся вище 250-денної середньої; індекс Dow Jones знизився на 3,07%, трохи піднявшись поблизу 250-денної середньої.
14 березня Університетом Мічигану в США було оприлюднено попереднє значення індексу споживчої впевненості за березень на рівні 57,9, що значно нижче від очікувань ринку на рівні 63,1, та помітно менше порівняно з попереднім значенням 64,7. Водночас, попереднє значення однорічної інфляції зросло до 4,9%, перевищивши очікуване значення 4,2%, а також перевищуючи попереднє значення 4,3%. Це свідчить про зростаюче занепокоєння американських споживачів щодо економічних перспектив.
Індекс споживчої впевненості Університету Мічигану відображає вплив певних політик на впевненість кінцевих споживачів. Те, що викликає страждання на ринку та у американських підприємців, це те, що деякі політики, здається, все ще продовжують впроваджувати ці політики, можливо, знадобляться гірші ринкові відгуки та більш тривала невизначеність, щоб щось змінилося.
У п'ятницю американські, європейські та навіть російські фондові ринки зазнали значного зростання, головним чином завдяки прогресу у конфлікті між Росією та Україною — сторони планують укласти угоду про припинення вогню терміном на 30 днів.
Існує думка, що деякі політики реалізують "економічну рецесію" через скорочення державних службовців і торгові війни, щоб змусити Федеральну резервну систему вжити заходів, і ця "теорія змови" отримує все більше визнання на ринку, принаймні з точки зору результатів.
Це все важко підтвердити мотиваційні припущення, більш об'єктивна оцінка може бути такою — суть корекції на фондовому ринку США полягає в перерві очікувань щодо зниження відсоткових ставок, що спричинило корекцію оцінок. Шиллерівський CAPE-коефіцієнт для S&P 500 досяг піку 37,80 разів у грудні, наближаючись до нещодавнього максимуму 38,71 разів, встановленого у листопаді 2021 року після масового вливання ліквідності під час пандемії. Ця висока оцінка містить очікування покращення торгової політики та швидкого розвитку індустрії штучного інтелекту. Починаючи з 2025 року, DeepSeek "пробив" міф про зростання штучного інтелекту, певні торгові політики та звільнення з роботи зруйнували очікування економічного зростання, що ускладнило ринку витримувати такі високі оцінки, відтак він почав коригуватися вниз, шукаючи нову точку рівноваги.
Наразі максимальні падіння індексів Nasdaq, S&P 500 та Dow Jones становлять відповідно 14,59%, 10,36% і 9,79%, і всі вони знаходяться поблизу 250-денної лінії, увійшовши в зону "ринкової корекції" (падіння на 10%-20%), але це не означає, що ринок вже завершив очищення. Наразі шіллерівський коефіцієнт ціни до прибутку S&P 500 становить 34,75 рази, що на 8,07% нижче від пікових значень; відповідно до 20-річної історичної закономірності, якщо падіння продовжиться, він повернеться до 32,89 рази, що означає, що є ще більше 5% простору для падіння; якщо повернеться до середнього значення 27,25 рази, то залишиться понад 21% простору для корекції. Звичайно, ми вважаємо, що ймовірність виникнення такої глибокої корекції є вкрай низькою, і це може статися лише в разі, якщо ухвалювачі рішень повністю втратять розум і дозволять американській економіці дійсно впасти в рецесію.
У хаосі зростає інтерес до безпечних активів, що призвело до того, що ціна золота на деякий час перевищила 3000 доларів США за унцію. Індекс долара трохи зріс після досягнення нового мінімуму, дохідність 2-річних державних облігацій США зросла на 0,7%, а дохідність 10-річних державних облігацій США зросла на 0,37%, що свідчить про те, що частина капіталу почала виходити з державних облігацій США та вкладатися в акції.
В цілому, наразі американський фондовий ринок увійшов у стадію корекції, але інфляція та перспективи зниження процентних ставок залишаються невизначеними, особливо вплив деяких торгових політик і звільнень ще не зник. Це призводить до того, що ринок все ще має значну ймовірність продовжувати корекцію вниз, щоб адаптуватися до оцінки активів в умовах хаотичного ринку. Під впливом біткойн-спотового ETF ми підтримуємо думку, що біткойн продовжуватиме піддаватися впливу корекції американських акцій. Незважаючи на те, що біткойн кілька днів поспіль відновлюється і повертається до рівня 83000 доларів, у наступні два місяці він все ще може знизитися до 73000 доларів.
Стейблкоїни та спотові ETF на біткоїн
У порівнянні з минулим тижнем, чистий приплив подвійного каналу становить 12,82 мільярда доларів США, цього тижня приплив постачання подвійного каналу становить 2,37 мільярда доларів США, обсяг припливу значно зменшився. Конкретно це проявляється у виводі 8,42 мільярда доларів США з біткоїн-ETF, виводі 1,84 мільярда доларів США з ефір-ETF, та припливі 12,64 мільярда доларів США зі стабільних монет.
Хоча обсяги вливання стейблкоїнів зменшуються, а обсяги виводу через ETF зростають, наявні кошти, які надходять на біржі, знову перетворюються на покупку, що дозволяє ціні біткоїна повернутися на рівень 83000 доларів. Наразі наявні кошти на біржах трохи відновилися, але це відновлення поки що можна розглядати лише як незначні дії з метою покупки на дні, і його недостатньо, щоб стати силою, яка переверне ринок.
Тиск на продаж та розпродаж
Згідно з даними, минулого тижня група короткострокових власників продовжувала зупиняти втрати під час падіння, найбільші збитки спостерігалися 13 березня, але їх масштаб був менший, ніж 10 березня.
У сфері плаваючих прибутків і збитків, група короткострокових утримувачів наразі несе в середньому 9% збитків, серед яких багато власників ETF. У цьому раунді падіння група короткострокових утримувачів була як спонукальною силою, так і основним носієм збитків, у подальших коливаннях ринку вона продовжуватиме відчувати тягар, а також може стати джерелом тиску на продаж.
Протягом останніх 3 тижнів зниження, група довгострокових інвесторів змінила свою стратегію з продажу на купівлю, збільшивши свої позиції на приблизно 100 тисяч біткоїнів. Інша група, на яку варто звернути увагу, це великі інвестори, які також збільшили свої позиції на майже 60 тисяч біткоїнів, витративши менше ніж 80 тисяч доларів. У довгостроковій перспективі обидві ці групи є постійними переможцями і також виконують роль стабілізаторів ринку.
Показники циклу
Згідно з певним інформаційним двигуном, цикл індикатора біткоїна становить 0,375, що вказує на те, що ринок перебуває в стадії підвищення.
Ця сторінка може містити контент третіх осіб, який надається виключно в інформаційних цілях (не в якості запевнень/гарантій) і не повинен розглядатися як схвалення його поглядів компанією Gate, а також як фінансова або професійна консультація. Див. Застереження для отримання детальної інформації.
7 лайків
Нагородити
7
6
Поділіться
Прокоментувати
0/400
AirdropChaser
· 07-13 10:58
Ведмежий ринок купувати дешево ще й борги, булран All in Аірдроп
Біткойн Віддача до 83000 доларів США. Оцінка акцій США все ще має ризик зниження.
Економічні дані США трохи перевищили очікування, ринок тимчасово отримав можливість для відпочинку, але неможливо говорити про оптимізм, поки причини корекції не усунені.
Цього тижня відкриття ціни біткоїна становило 80708,21 доларів, закриття — 82562,57 доларів, загальне зростання за тиждень — 2,31%, амплітуда коливань — 10,86%, обсяг торгівлі продовжує знижуватися в порівнянні з минулим тижнем. Ціна біткоїна рухається в рамках низхідного каналу з незначним відскоком.
Дані CPI, опубліковані США, трохи перевищують очікування, а конфлікт між Росією та Україною також отримав нові можливі ознаки завершення, що дало можливість ринку американських акцій та біткоїнів на деякий час перепочити.
Проте, оцінка американського фондового ринку все ще перебуває на стадії зниження, згідно з історичними даними, вона все ще має простір для зниження. Основна причина падіння оцінки — хаос у митній політиці, який може спричинити інфляцію, що, в свою чергу, викликає занепокоєння щодо можливості того, що американська економіка потрапить у стан "стагфляції", ще не зникла. Здається, що основні фігури, які спричинили хаос, не мають наміру зупиняти цю поведінку, а голова Федеральної резервної системи все ще дотримується орієнтованої на дані позиції.
Цей хаос і стан тупикової ситуації ускладнюють зникнення тривог щодо "стагфляції"; чим довше це триватиме, тим більше можливостей для зниження оцінки. Це також причина, чому ми обережно ставимося до відскоку біткоїна в короткостроковій перспективі.
Макроекономічні та фінансові дані
Минулого тижня дані про зайнятість, опубліковані в США, показали, що кількість нових робочих місць у ненавчальних секторах трохи нижча за очікування, а рівень безробіття незначно зріс, що свідчить про ознаки уповільнення на ринку праці, посилило занепокоєння ринку щодо рецесії в американській економіці, що призвело до різкого падіння ринку в умовах паніки.
Цього тижня США опублікували останні дані про CPI: у лютому незкоригований CPI зріс на 2,8% у річному вимірі, що трохи нижче очікуваного рівня 2,9%, попереднє значення становило 3%; у лютому скоригований CPI зріс на 0,2% в порівнянні з попереднім місяцем, очікуваний рівень становив 0,3%, попереднє значення становило 0,5%. Дані про CPI виявилися нижчими за очікування, що певною мірою зменшило паніку, викликану минулотижневими даними про зайнятість, надавши ринку тимчасову можливість для відновлення.
Під впливом різкого падіння минулого тижня та позитивних даних CPI цього тижня, фондовий ринок США тимчасово покращився, відновивши частину своїх втрат, хоча протягом тижня все ще спостерігалося падіння. Індекс Nasdaq все ще залишається нижче 250-денної середньої, тижневе падіння скоротилося до 2,43%; індекс S&P 500 повернувся вище 250-денної середньої; індекс Dow Jones знизився на 3,07%, трохи піднявшись поблизу 250-денної середньої.
14 березня Університетом Мічигану в США було оприлюднено попереднє значення індексу споживчої впевненості за березень на рівні 57,9, що значно нижче від очікувань ринку на рівні 63,1, та помітно менше порівняно з попереднім значенням 64,7. Водночас, попереднє значення однорічної інфляції зросло до 4,9%, перевищивши очікуване значення 4,2%, а також перевищуючи попереднє значення 4,3%. Це свідчить про зростаюче занепокоєння американських споживачів щодо економічних перспектив.
Індекс споживчої впевненості Університету Мічигану відображає вплив певних політик на впевненість кінцевих споживачів. Те, що викликає страждання на ринку та у американських підприємців, це те, що деякі політики, здається, все ще продовжують впроваджувати ці політики, можливо, знадобляться гірші ринкові відгуки та більш тривала невизначеність, щоб щось змінилося.
У п'ятницю американські, європейські та навіть російські фондові ринки зазнали значного зростання, головним чином завдяки прогресу у конфлікті між Росією та Україною — сторони планують укласти угоду про припинення вогню терміном на 30 днів.
Існує думка, що деякі політики реалізують "економічну рецесію" через скорочення державних службовців і торгові війни, щоб змусити Федеральну резервну систему вжити заходів, і ця "теорія змови" отримує все більше визнання на ринку, принаймні з точки зору результатів.
Це все важко підтвердити мотиваційні припущення, більш об'єктивна оцінка може бути такою — суть корекції на фондовому ринку США полягає в перерві очікувань щодо зниження відсоткових ставок, що спричинило корекцію оцінок. Шиллерівський CAPE-коефіцієнт для S&P 500 досяг піку 37,80 разів у грудні, наближаючись до нещодавнього максимуму 38,71 разів, встановленого у листопаді 2021 року після масового вливання ліквідності під час пандемії. Ця висока оцінка містить очікування покращення торгової політики та швидкого розвитку індустрії штучного інтелекту. Починаючи з 2025 року, DeepSeek "пробив" міф про зростання штучного інтелекту, певні торгові політики та звільнення з роботи зруйнували очікування економічного зростання, що ускладнило ринку витримувати такі високі оцінки, відтак він почав коригуватися вниз, шукаючи нову точку рівноваги.
Наразі максимальні падіння індексів Nasdaq, S&P 500 та Dow Jones становлять відповідно 14,59%, 10,36% і 9,79%, і всі вони знаходяться поблизу 250-денної лінії, увійшовши в зону "ринкової корекції" (падіння на 10%-20%), але це не означає, що ринок вже завершив очищення. Наразі шіллерівський коефіцієнт ціни до прибутку S&P 500 становить 34,75 рази, що на 8,07% нижче від пікових значень; відповідно до 20-річної історичної закономірності, якщо падіння продовжиться, він повернеться до 32,89 рази, що означає, що є ще більше 5% простору для падіння; якщо повернеться до середнього значення 27,25 рази, то залишиться понад 21% простору для корекції. Звичайно, ми вважаємо, що ймовірність виникнення такої глибокої корекції є вкрай низькою, і це може статися лише в разі, якщо ухвалювачі рішень повністю втратять розум і дозволять американській економіці дійсно впасти в рецесію.
У хаосі зростає інтерес до безпечних активів, що призвело до того, що ціна золота на деякий час перевищила 3000 доларів США за унцію. Індекс долара трохи зріс після досягнення нового мінімуму, дохідність 2-річних державних облігацій США зросла на 0,7%, а дохідність 10-річних державних облігацій США зросла на 0,37%, що свідчить про те, що частина капіталу почала виходити з державних облігацій США та вкладатися в акції.
В цілому, наразі американський фондовий ринок увійшов у стадію корекції, але інфляція та перспективи зниження процентних ставок залишаються невизначеними, особливо вплив деяких торгових політик і звільнень ще не зник. Це призводить до того, що ринок все ще має значну ймовірність продовжувати корекцію вниз, щоб адаптуватися до оцінки активів в умовах хаотичного ринку. Під впливом біткойн-спотового ETF ми підтримуємо думку, що біткойн продовжуватиме піддаватися впливу корекції американських акцій. Незважаючи на те, що біткойн кілька днів поспіль відновлюється і повертається до рівня 83000 доларів, у наступні два місяці він все ще може знизитися до 73000 доларів.
Стейблкоїни та спотові ETF на біткоїн
У порівнянні з минулим тижнем, чистий приплив подвійного каналу становить 12,82 мільярда доларів США, цього тижня приплив постачання подвійного каналу становить 2,37 мільярда доларів США, обсяг припливу значно зменшився. Конкретно це проявляється у виводі 8,42 мільярда доларів США з біткоїн-ETF, виводі 1,84 мільярда доларів США з ефір-ETF, та припливі 12,64 мільярда доларів США зі стабільних монет.
Хоча обсяги вливання стейблкоїнів зменшуються, а обсяги виводу через ETF зростають, наявні кошти, які надходять на біржі, знову перетворюються на покупку, що дозволяє ціні біткоїна повернутися на рівень 83000 доларів. Наразі наявні кошти на біржах трохи відновилися, але це відновлення поки що можна розглядати лише як незначні дії з метою покупки на дні, і його недостатньо, щоб стати силою, яка переверне ринок.
Тиск на продаж та розпродаж
Згідно з даними, минулого тижня група короткострокових власників продовжувала зупиняти втрати під час падіння, найбільші збитки спостерігалися 13 березня, але їх масштаб був менший, ніж 10 березня.
У сфері плаваючих прибутків і збитків, група короткострокових утримувачів наразі несе в середньому 9% збитків, серед яких багато власників ETF. У цьому раунді падіння група короткострокових утримувачів була як спонукальною силою, так і основним носієм збитків, у подальших коливаннях ринку вона продовжуватиме відчувати тягар, а також може стати джерелом тиску на продаж.
Протягом останніх 3 тижнів зниження, група довгострокових інвесторів змінила свою стратегію з продажу на купівлю, збільшивши свої позиції на приблизно 100 тисяч біткоїнів. Інша група, на яку варто звернути увагу, це великі інвестори, які також збільшили свої позиції на майже 60 тисяч біткоїнів, витративши менше ніж 80 тисяч доларів. У довгостроковій перспективі обидві ці групи є постійними переможцями і також виконують роль стабілізаторів ринку.
Показники циклу
Згідно з певним інформаційним двигуном, цикл індикатора біткоїна становить 0,375, що вказує на те, що ринок перебуває в стадії підвищення.